Sklářský pohár

"O Sklářský pohár" - tak se nazývá domácí turnaj fotbalového klubu Teplice, který pořádá pro družstva přípravek a nově také i pro některé kategorie dívčího úseku.

Jedná se o tradiční turnaj v zimní přípravě, který je organizován ve sportovní hale v Teplicích. Vše začalo v roce 2019, kdy se turnaj poprvé pořádal pro kategorie mladší přípravky U8 a U9. V roce 2024 se nově přidal i dívčí tým, a to mladší žákyně. Hlavním cílem uspořádání domácích turnajů je především připravit krásné zážitky všem hráčům a hráčkám nejen z našeho města, ale i blízkého okolí.

Kategorie přípravek má navíc poněkud netradiční model samotného turnaje, kdy nejde primárně o výsledky, ale hlavně o góly. Hraje se totiž na největší počet vstřelených branek. Nechybí ani doprovodný program v podobě různých soutěží, které hráčům pokaždé zpestří celou akci.

Manažer mládeže Jaroslav Bartoš si domácích turnajů velmi váží, a dokonce by je rád rozšířil do dalších kategorií, jak popsal v následujícím rozhovoru:

„Mou vizí je pro naše přípravky připravovat celkem čtyři turnaje „O Sklářský pohár“. Pro mladší přípravku zimní halové a pro starší přípravku letní venkovní, které zpestří tradiční miniligy a již zavedené turnaje ostatních klubů. Turnaje jsou určené jednak pro okolní kluby, aby si již ti nejmenší hráči díky nezapomenutelným zážitkům zapsali naši značku FKT do svých srdcí, tak pro kluby ligových týmů, aby i rodiče či fanoušci našeho klubu mohli vidět talenty z celé ČR. Turnaje jsou již rozšířeny o mladší žákyně a v budoucnu bych byl rád, aby se podařilo zajistit kvalitní turnaje i pro další dívčí týmy. Věřím též, že se nám bude dařit tímto přístupem přivádět do klubu nové partnery, kteří by finančně mohli mládežnické výběry podporovat.“

6. ročník turnaje "O Sklářský pohár" - 2024

• 1.    FK Teplice