30.01.2024 | Tereza Hoffmannová

O sklářský pohár v kategorii WU13

V historicky prvním domácím halovém turnaji braly FK Teplice 3. a 5. místo! O SKLÁŘSKÝ POHÁR, tak zní název turnaje, který poprvé pořádal ženský úsek, konkrétně pro kategorii mladších žákyň. Podařilo se tak zařadit ke chlapeckým kategoriím, kteří tuto prestižní akci pravidelně pořádají. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů a k vidění byly opravdu povedené výkony.

Zeptali jsme se domácích trenérů Karla Kristlíka a Pavla Zulegera, jak se celkově turnaj vydařil a také, jaké jsou první dojmy.

Jak se vám turnaj líbil?
„Za nás super. Rádi se zúčastňujeme turnajů po celé republice, protože nabízí velké vytížení pro naše holky a stmelují tým, a tak jsme si chtěli uspořádat také jeden turnaj v domácích podmínkách, a to se díky skvělým lidem povedlo.“

Jak hodnotíte účast týmů, byl o turnaj velký zájem?
„Během utkání a turnajů napříč republikou se bavíme s trenéry ostatních týmů a všichni se shodujeme, že turnajů pro dívky je v České republice málo. O to víc jsme byli překvapeni výsledným malým zájmem nebo třeba odhlašováním se na poslední chvíli, byť jak jsme sami nebo kolegové z Mostu ukázali, není třeba mít v týmu velký počet holek. V každém z našich týmů jsme měli pouze jednu hráčku na střídání a v bráně modrého týmu fotbalistku, která nikdy dříve nechytala. Naopak jsme byli rádi, že jsme mohli hráčkám nabídnout více herního vytížení a o to jde přeci především.“

Máte nějaké podněty pro zlepšení do budoucna?
„Určitě naplnit turnaj v dalších ročnících více týmy. Díky manažerce ženského úseku Leoně Němcové a sekretáři klubu Tomáši Künzlovi měl turnaj vysokou úroveň, o čem svědčí pozitivní ohlasy všech týmů. Říká se, že je pořád co zlepšovat, ale tady to bylo zvládnuté na výbornou. Ještě jednou děkujeme všem.“

Jak hodnotíte výkony vašich dvou týmů v turnaji?
„Jak jsme již zmínili výše, je pro nás prioritou maximální vytížení všech děvčat bez rozdílu výkonnosti nebo věku. Byli jsme s nasazením holek a jejich výkony spokojeni a potvrdili jsme, že jdeme správnou cestou. Stejně se to snažíme dělat celou sezónu a nese to své ovoce. Jsme skvělý tým. Když došlo na vzájemný zápas žlutého a modrého týmu, řekli jsme holkám, ať do toho dají vše a šli jsme si s druhým trenérem sednout a užívali si tu podívanou. Výsledek 1:1 byl pro oba týmy zasloužený a spravedlivý.“

Je něco, co byste chtěli vzkázat ostatním týmům?
„Chtěli bychom jim poděkovat za účast a také je pozvat na letní venkovní turnaj, který budeme pořádat v termínu 8.5. 2024 na Stínadlech, a to v klasickém formátu 7+1 na dvou hřištích současně. Stejně tak bychom rádi opět všechny pozvali na další ročníky zimního turnaje O sklářský pohár.“

Plánujete v turnajích tedy pokračovat i v dalších ročnících?
„Určitě chceme, to bychom s tím ani nezačínali. V zimě jsme omezení sportovní halou, a tedy i počtem týmů. V létě téměř žádná omezení nejsou, tak počítáme i s větší účastí. Pro další ročníky je naše vize taková, že bychom chtěli uspořádat v jeden víkend turnaje pro všechny kategorie dívčího fotbalu najednou. Tedy WU11, WU13, WU15 a WU18. Sportoviště na to v Teplicích jsou, ubytovací kapacity možná nejlepší v ČR, tak proč to nezkusit. Samozřejmě je za tím hodně práce a času, ale říká se, že všechno jde, když se chce. Mohl by to být takový hezký svátek a zajímavá propagace klubu i města.“

Kompletní výsledky turnaje:

Konečná tabulka:

1.   FC Viktoria Plzeň
2.   FC Slovan Liberec
3.   FK Teplice žlutá
4.   DFA Roudnice nad Labem – Hrobce
5.   FK Teplice modrá
6.   FK Hostomice
7.   FK Mladá Boleslav
8.   FK Baník Most – Souš

Nejlepší hráčka: Monika Pohořalá (FC Viktoria Plzeň)
Nejlepší střelkyně: Aneta Hrdličková (FC Viktoria Plzeň)
Nejlepší brankářka: Anna Zulegerová (FK Teplice)

Nestihli jste turnaj? Nevadí, všechny zápasy byly zaznamenávány na naší aplikaci SPORT.VIDEO, pro zhlédnutí klikněte ZDE

Závěrem bychom rádi poděkovali všem organizátorům, klubu FK Teplice, městu Teplice, sponzorům a rodičům za spolupráci a budeme se těšit na další ročníky!