06.02.2024 | Tereza Hoffmannová

WU18: Zlaté medaile i cenné turnajové zkušenosti

Dorostenky během přípravy zvládly navštívit již tři halové turnaje, na kterých nasbíraly nejen cenné zkušenosti, ale odvezly si také ocenění v podobě zlatých medailí. Prvním turnajem, který odehrály byl halový turnaj starších žáků v Krupce. Právě těžké zápasy s klučičími týmy byly pro hráčky v mnoha směrech velmi přínosné. Druhý turnaj, tentokrát v kategorii žen, se konal v Brozanech za účasti převážně ženských celků z divizní soutěže. Zatím poslední akcí, tentokrát již v kategorii dorostenek, byl turnaj v Mělníku, který hráčky ve žlutomodrých dresech ovládly.

Hlavní trenér dorostenek Tomáš Netymach se pár slovy vyjádřil k turnaji v Mělníku:
„Holky si uvědomovaly, že jsou na turnaji favoritky a ze začátku šlo vidět, že je to svazuje. Byť první dva zápasy jasně ovládly, nebyly to výkony na hranici maxima. Holky hrály pomalu, přidržovaly míč, nevyužívaly volný prostor a soupeřky přehrály jen díky své kvalitě na míči. Další dva zápasy jsme potkali soupeře, kteří nás měli na turnaji nejvíce prověřit a místo toho, aby je holky přejely, tak hrály jen tak, jak jim stačilo. Naštěstí z těchto zápasů měly 4 body a věděly, že pokud dají nejvíce gólů, turnaj vyhrají. Poslední dva zápasy již šlo vidět, že už nejsou tolik svázány a fotbal si konečně i užívaly. Na závěr turnaje si to naše dvě hráčky v penaltách rozdaly o nejlepší střelkyni turnaje. Výhrou potvrdila roli střelkyně Lůca (Lucie Málková, pozn. red.), ale velká poklona patří i prohravší Andy (Andrea Dvořáková, pozn. red.), která se stává čím dál důležitější hráčkou týmu. Turnaj jsme nakonec vyhráli, byť to od nás nebyl nejlepší výkon, ale kombinací a individuálními dovednostmi jsme přeci jen byli nejlepší. Ač od nás nebyla cesta k výhře taková, jakou jsme si představovali, každé vítězství se počítá.“

Tabulka:

Komentářem přispěl také k halovému turnaji v Krupce:
„Klučičího turnaje se z naší kategorie zúčastnily dva týmy. Holek bylo v týmu málo, aby každá měla dostatečný prostor na hřišti. Očekával jsem, že kluci přinutí holky hrát naplno, používat více tělo v osobních soubojích a také hrát rychle s míčem. Jeden z našich týmů byl spíše technický a chtěl jsem tyto hráčky přinutit více bojovat za tým. Druhý tým byl naopak složený spíše z hráček, které nejsou zvyklé hru tvořit a hráčky najednou musely řešit situace, které nejsou zvyklé řešit tak často. Dva soupeři měli i mladší hráče a tyto týmy naše holky s přehledem přehrály. Tři soupeři byli ovšem kvalitní a zde se jasně projevila větší fyzická vybavenost kluků. Holky dělaly všechno pro to, aby to soupeři měli co nejtěžší. Herně nebyly horší, nicméně fyzicky ano, a to nakonec rozhodlo. Ve vzájemném utkání se rozhodlo o 4. a 5. místě pro naše týmy. Turnaj byl náročný jak fyzicky, tak technicky a holky zaslouží pochvalu za to, jak k turnaji přistoupily a že to svým výkonem klukům velmi zkomplikovaly.“

Tabulka:

K turnaji v Brozanech se vyjádřil následovně:
„Část týmu se zúčastnila turnaje pro týmy žen z nižších soutěží. Holky neměly mezi sebou vyloženě žádnou kanonýrku ani tvůrkyni hry a bylo na nich, jak si s tím poradí. Hala byla navíc menších rozměrů a holky měly v prvním zápase velké problémy jak s povrchem, tak s tvrdostí a nasazením žen. S přibývajícími zápasy si na tempo hry zvykly a stále více sbíraly odvahu jít s ženami jak do obranného souboje, tak i 1 na 1 v útočné fázi. Ve výsledku jsme nevyhráli žádný zápas, protože jsme až trestuhodně zahazovali šance a soupeřky nás po chybách školily v efektivitě. Přesto holky za své individuální výkony zaslouží velký respekt a pochvalu, jak se se situací porvaly a jasně ukázaly, že se na ně můžeme spolehnout a že na pozice ostatních hráček zatlačí.“