08.08.2024 | Tereza Hoffmannová

Miroslav Šašek o přípravném období kategorie U15

Kategorii U15 čeká druhá sezona pod vedením hlavního trenéra Miroslava Šaška. Z plánované pětitýdenní přípravy má tým již přes polovinu za sebou a stihl absolvovat soustředění a několik přípravných utkání. Jak soustředění hlavní trenér hodnotí a co kategorii ještě čeká se dozvíte v rozhovoru níže.

Absolvovali jste soustředění v Roudnici nad Labem, jak ho hodnotíš a co bylo náplní?

„Máme za sebou řekl bych již tradiční soustředění, jezdíme sem již dlouho, protože tady máme vždy skvělé podmínky. V tréninkových jednotkách jsme se zaměřili mimo jiné na součinnost jednotlivých řad, vybrané individuální herní činnosti, taktiku a snažili jsme se všechno dostat hlavně do intenzity. Myslím si, že soustředění splnilo účel, nicméně samozřejmě pořád máme rezervy, na kterých budeme dále pracovat. Mrzí mě, že nás trochu limitují zranění, kvůli kterým nemohli někteří kluci na soustředění odcestovat, nakonec jsme zde byli v počtu 20+3, což na druhou stranu není žádná tragédie.“

V průběhu jste odehráli přípravná utkání s FC Roskilde a Baníkem Sokolov, jak oba zápasy zpětně vidíš?

„První zápas jsme odehráli s dánským celkem FC Roskilde, ve kterém jsme zvítězili 1:0, přičemž mezinárodní konfrontace je pro nás vždy přínosná a jsme vždy rádi, když se můžeme poměřit se soupeři ze zahraničí. Druhý zápas jsme pak odehráli proti Baníku Sokolov, který jsme vyhráli 5:1. Cílem v obou zápasech bylo protočit všechny hráče, což se nám podařilo. Samozřejmě jsme během utkání sledovali a hodnotili týmový i herní individuální výkon, ze kterého se budeme odvíjet dále. S FC Roskilde nám zápas splnil účel i z hlediska taktického záměru, celkově měl vlastně všechna kritéria, která sledujeme. Co se týká druhého utkání, nechtěl bych ho hodnotit dopodrobna. Soupeř hodně bránil, takže nám nezbylo nic jiného než ho dobývat, což na druhou stranu také není na škodu si vyzkoušet, ale jinak nám ten zápas moc neukázal.“

Přecházíte s hráči už z U14, je to výhoda, že už kluky znáte nějakou dobu?

„V našem klubu se v tomto období dodržuje dvouletý tréninkový cyklus, takže s hráči přecházíme z nižší kategorie a určitě to za výhodu považuji. V kategorii starších žáků je to moje šestnáctá sezona a na základě zkušeností si myslím, že ten rok je tak akorát na to všechny poznat. V průběhu tým samozřejmě ještě vhodně doplňujeme o vytipované hráče, abychom ve velmi kvalitní a náročné žákovské lize měli kvalitní zastoupení na všech postech. Také už je o něco větší tlak na výsledek než v předchozí kategorii, což bude pro kluky určitá změna. V U14 dbáme hlavně na to, aby si hráči velké hřiště načetli, výsledek jde více stranou a v U15 už se posouváme a koukáme i na to, jak zápas dopadl a podobně.“

Co vás čeká po soustředění, na čem budete v přípravě ještě pracovat?

„Čeká nás velké množství tréninků, jelikož máme letos až pětitýdenní přípravu, zařadili jsme i větší množství přípravných utkání. Což nás po třech týdnech přípravy bude nyní hodně zajímat, jakým způsobem se v nich budeme prezentovat. Kromě kondičních aspektů budeme v tréninkových jednotkách pilovat herní stránku, kterou bychom rádi přenesli právě do přípravných utkání, potažmo turnaje, který nás čeká. Poslední víkend v srpnu nám již začíná liga, čas běží rychle, ale snažíme se vše naplánovat tak, aby kluci byli připravení.“