09.09.2024 | Tereza Hoffmannová

Rozhovor s šéftrenérem přípravek Michalem Karrmannem

V teplickém fotbalovém klubu byl v minulém roce do funkce šéftrenéra přípravek obsazen Michal Karrmann. Má pod sebou celkem šest kategorií od nejmenší školičky U6 až po starší přípravku U11. Michal nám v rozhovoru prozradil, jak uplynulý rok hodnotí, jaké vize z hlediska jednotlivých kategorií má do nové sezony, a v neposlední řadě také, co čeká nově příchozí děti, které mohou dorazit již na blížící se nábor na Stínadlech.

Máš za sebou první rok ve funkci šéftrenéra přípravek. Jak bys ho zpětně zhodnotil?
„Byl to pro mě náročný rok, seznamoval jsem se s chodem a kulturou v klubu, se zaměstnanci a zjišťoval jsem, co a jak funguje. Lidé, se kterými jsem byl v úzkém pracovním kontaktu mi pomohli s rychlou adaptací, což vedlo k tomu, že jsem si svůj první rok ve funkci užil.“

Co se v uplynulé sezoně podařilo nebo naopak a na co bys případně rád navázal?
„Myslím, že se nám v loňské sezoně podařilo vhodně doplnit a sestavit trenérské týmy u jednotlivých kategorií přípravek. Díky náborovým akcím, dobrým výsledkům A mužstva v loňské sezoně a v neposlední řadě nové identitě se nám pak lehce dařilo i doplnění počtu dětí u jednotlivých kategorií. Trenéři odváděli skvělou práci, bylo krásné vidět, jak se děti pod jejich vedením zlepšují. Zúčastnili jsme se několika mezinárodních akcí, kde jsme mohli porovnat naše dovednosti s týmy z nejlepších evropských akademií jako třeba Manchester United, Dinamo Záhřeb, Red Bull Leipzig a další.“

Jaké máte nastavené cíle napříč kategoriemi přípravek, jak se chcete prezentovat?
„U přípravkových kategorií chceme, aby děti měly radost z pohybu, chceme klást důraz na všestranný pohybový rozvoj, aby se učily dovednosti, herní principy. V letošním roce se pokusíme ještě více zaměřit na tréninkový proces tak, aby byl co nejvíce v souladu s nově nastavenou klubovou koncepcí.“

Všechny kategorie mají za sebou letní přípravu včetně soustředění. S jakými vizemi jdete do nové sezony?
„Po letním soustředění se nám pomalu rozjíždí nová soutěžní sezona, kde se kategorie U11-U8 účastní krajského přeboru. Mimo této soutěže se budeme také snažit o měření sil i s týmy, které v této soutěži potkávat nebudeme, tzn. různé miniligy, kde se sejdou 3-4 týmy, většinou akademie z ligových mužstev a dvě hodiny mezi sebou „mydlí“ fotbal. A také budeme i nadále zajíždět za mezinárodní konfrontace, například kategorie U10 se chystá příští měsíc na velký turnaj k moři do Polska, kterého se zúčastní třeba PSG. A nerad bych zapomněl také na naše nejmenší z kategorie U6 a U7, kde děti s fotbalem začínají pod vedením velmi zkušených a vzdělaných trenérů. Troufnu si i říci, že pro tuto kategorii máme jeden z nejlepších trenérských týmů v republice 😊. Je opravdu radost sledovat malé talenty na začátku jejich fotbalové dráhy.“

Blíží se nábor, který proběhne koncem září na Stínadlech. Co čeká děti, které se ho zúčastní?
„Další nábor je již za dveřmi a proběhne 25.9. od 17:00. Na Stínadlech se opět otevřou brány pro nejmenší kluky a dívky, aby viděli a také si vyzkoušeli jaké to je hrát fotbal v Teplicích. Pro děti bude opět připraveno několik zábavných cvičení, potkají se zde s hráči A mužstva a také Gepardicí Jane! Na minulém náboru jsme měli rekordní účast dětí a já očekávám, že teď v září na začátku nového školního roku bude účast nejméně stejná. Náborem to ovšem nekončí, jelikož děti, které dorazí a budou mít chuť a zájem s fotbalem pokračovat pozveme na tréninky, kde si vyzkouší trénovat se spoluhráči ze stejné věkové kategorie a poté uvidíme jaká bude další cesta tohoto hráče.“

Je něco, co bys chtěl dodat na závěr?
„Závěrem bych rád poděkoval všem kolegům z klubu za skvělou spolupráci v minulé sezoně a taky jim popřál mnoho štěstí a úspěchů v sezoně nové. Já osobně se těším na novou sezonu, nové výzvy a věřím, že nás v klubu čekají skvělé časy!“