25.03.2010 | Martin Kovařík

Milan Smrž: V Chomutově nás čeká náročný zápas

Milan Smrž se před zimní přípravy posunul z A dorostu do divizní juniorky, které se nepovedly první dvě jarní utkání. Již tuto sobotu od 10:15 je čeká další těžký zápas na půdě Chomutova.

Jaký je rozdíl mezi divizí a dorosteneckou ligou?

"Je to opravdu hodně velký rozdíl, hlavně v osobních soubojích, kde je to všechno tělo na tělo a při převzetí balónu okamžité dostoupení oproti dorostu."

Je soutěž o mnoho tvrdší?

"Řekl bych, že je a klucí, kteří už za rok do divize nahlédnou musí pracovat na síle, bez které se v soutěži neobejdou."

Vstup do jara se juniorce nepovedl, co s tím provést do dalších zápasů?

"Ano vstup se nezdařil, ale věříme, že do dalšího zápasu bude všechno v pořádku a góly začnou padat i do soupeřovi branky."

Máte problém s útočníky, v podstatě dopředu hrajete jen v záložnících, jak se takhle hraje?

"Je to problém, protože máme jen jediného klasického útočníka. V útoku nastupují záložní, kteří se s tím musí vypořádat a podat stoprocentní výkon. Všichni jsme dostali pokyny od trenéra Přerosta a snažíme se je plnit."

Čeká vás teď Chomutov, co od něj čekáš?

"Do Chomutova pojedeme s touhou po vítězství. Určitě to bude náročný zápas jako každý jiný, musíme to zvládnout a na hřišti necháme vše."

Je velká nevýhoda, že A mužstvo má teď tak našlapaný program, proto vám nemůže hráčsky vypomoct?

"Myslím, že máme kvalitný tým a kluci, kteří nastoupí proti Chomutovu podají stoprocentní výkon a i bez posil z áčka dokážeme přivést nějaké body."