29.08.2024 | Tereza Hoffmannová

Adam Jahnel z U9 o právě probíhajícím soustředění

Oba týmy mladší přípravky jsou momentálně v Roudnici nad Labem, kde probíhá jejich letní soustředění. Mladí fotbalisté odjížděli v pondělí po obědě z teplických Stínadel a pestrý fotbalový program jim končí v pátek. Společně s hráči na soustředění odcestovaly také realizační týmy. Z U8 ve složení Petr Vandrovec, Dan Žižka a Jan Grümann. O rok starší kluky má letos na starost Adam Jahnel společně s Patrikem Hennebichlerem a Filipem Kunclem. Hlavní trenér U9 Adam Jahnel se níže v rozhovoru rozpovídal nejen o probíhajícím soustředění, ale i o programu, který jeho tým čeká dále.

Máte za sebou téměř celé soustředění, co všechno jste již absolvovali?
„Každý den máme dvě tréninkové jednotky plus vždy po večeři máme ještě doplňkovou, kdy se buď jdeme projít nebo máme program na písku, kde hrajeme fotbal, rugby a podobně. V rámci tréninků se hodně zaměřujeme na individuální herní činnosti, což znamená, že pracujeme s prvním dotekem a celkově chceme, aby kluci měli míč na kopačkách co nejčastěji a nezapomínáme ani na všeobecný rozvoj. Snažíme se samozřejmě, aby to děti bavilo a trenéry taktéž.“

Dnes vás čeká dokonce i zápas, co bude jeho cílem?
„Hrajeme zápas s SK Roudnice nad Labem, čeká nás ale o rok starší tým. Jelikož jsme zde v sobotu absolvovali turnaj, který se nám dokonce podařilo vyhrát, věděli jsme, že nechceme hrát se stejným týmem z tohoto klubu, a proto jsme domluvili starší kluky ročníku 2015. Což bude určitě fyzicky náročnější, také počasí nám moc nepřeje, tudíž budeme mít velké teplo, to bude také jeden z faktorů, se kterým se budeme muset poprat. Od zápasu chceme, aby se nám do něj kluci snažili přenášet to, co trénujeme, aby si to mohli vyzkoušet. V trénincích hráči pracují fantasticky, ale je samozřejmě potřeba to přenést i do těch zápasů.“

Jaký program vás čeká po návratu ze soustředění a jak budete v podzimní sezoně fungovat?
„Čeká nás volný víkend, jelikož hned poté již začíná školní režim, takže necháme kluky trochu odpočinout. Od příštího týdne budeme najíždět na režim tří tréninků týdne a budou nás čekat také nabité víkendy. Jelikož jsme minulý rok svou soutěž vyhráli, chceme letos kromě ní zapojit i mini ligu. Dohodli jsme se s trenéry z klubů jako je FC Slovan Liberec, FC Tempo Praha a podobně, že uspořádáme mini ligu, kdy se každý víkend potkáme ve čtyřech týmech a zahrajeme si proti sobě ve vzájemných zápasech. Slibujeme si od toho náročnější zápasy pro naše hráče, které je posunou zase o něco dále. Samozřejmě celou sezonu doplníme ještě několika turnaji.“

Chtěl bys něco dodat na závěr?
„Mám jenom jednu krátkou větu. Děti, sportujte!“