25.08.2024 | Tereza Hoffmannová

Kategorie starší přípravky na letním soustředění

Hráči U10 a U11 za sebou mají celé soustředění, na které odcestovali opět do Roudnice nad Labem. V letošním roce vede mladší ročník starší přípravky Kamil Jůzl společně s Martinem Hauptvogelem, Michalem Hamalou a doplňuje je vedoucí týmu Seka Ljevaković. O rok starší kategorie U11 je pod vedením Tomáše Vondráška, Martina Sigmunda, Davida Köstla a Martina Malého. Kluky čekal v Roudnici opravdu pestrý program v podobě tréninků, zápasů, turnajů, výjezdu na zápas Chance ligy a nechybělo také třeba koupání v nedalekém Labi. Pojďme se podívat, co nám nejen o soustředění prozradili trenéři.

Jste na konci soustředění v Roudnici nad Labem, co bylo jeho náplní?
„Samozřejmě většinu tvořily tréninkové jednotky. Poté měla U10 zápas s fotbalovou akademií Praha, se kterou se zde potkáváme pravidelně, protože jezdí ve stejné datumy. Odehráli jsme ještě přípravné utkání se Slavojem Kladno a U11 odehrála svůj zápas s SK Roudnice nad Labem. Měli jsme hezké počasí, takže jsme hráčům po zápasech mohli dopřát zaslouženou regeneraci v podobě koupání v Labi, které máme prakticky hned za areálem. Kluci se ale jednoznačně nejvíce těší na dnešní výjezd do Prahy, kde se odehraje zápas Chance ligy mezi Duklou, kde působí náš trenér Tomáš Vondrášek a Českými Budějovicemi. Jedeme tam i zpět vlakem, takže to pro kluky bude skvělý zážitek, jelikož je to něco navíc, než tu obvykle míváme.“

Jaké máte plány na zbytek letní přípravy?
„Po soustředění startuje pro starší přípravky krajská soutěž. A je pravda, že v kategorii U10 kluci svou výkonností krajskou soutěž přerostli, vloni ji dokonce vyhráli, tak ji budeme vhodně doplňovat dalšími náročnějšími zápasy. Čeká nás například konfrontace s Mladou Boleslaví nebo výjezd do Liberce. Máme navíc v plánu jednu výjimku, připravujeme pro kluky za odměnu turnaj v Polsku, kde jsou pro ně velkým tahounem soupeři jako FC Kodaň nebo Paris Saint Germain. Jelikož je tento ročník opravdu nadstandartní, chceme klukům dopřát ještě více těžších a zajímavých zápasů. Strávíme tam společně víkend a věříme, že kluci se s tím poperou a vzájemné zápasy zvládneme.“

Co vás čeká v podzimní sezoně?
„Kromě soutěže pojedeme systémem turnajů, a navíc ji budeme doplňovat ještě mini ligami, kde již máme vytipované soupeře, kteří fotbalově vedou kluky podobně jako my. Aby pro nás zápasy měly herně smysl a nedocházelo v nich zbytečně třeba jen k nákopům od gólmana a mohli jsme kluky posouvat tak, jak chceme. Budeme chtít s hráči také více času trávit venku než v hale.“

Co dodat závěrem?
„My máme jedno společné – kluci jsou skvělí a my trenéři jsme také skvělí.“