

Teplická devatenáctka zvládla důležité utkání s Tempem Praha a po vítězství 2:0 může slavit mistrovský titul. Žlutomodří tak korunovali úspěšnou postupovou sezonu, ve které dlouhodobě potvrzovali svou kvalitu, dalším výrazným týmovým úspěchem. O výhře rozhodly po změně stran branky Daniela Neckaře a Adama Vlčka.
Teplická devatenáctka zvládla důležité utkání s Tempem Praha a po vítězství 2:0 může slavit mistrovský titul. Žlutomodří tak korunovali úspěšnou postupovou sezonu, ve které dlouhodobě potvrzovali svou kvalitu, dalším výrazným týmovým úspěchem. O výhře rozhodly po změně stran branky Daniela Neckaře a Adama Vlčka.
Do utkání vstoupily oba celky aktivně. Teplice ale už od úvodu působily na míči klidněji, jejich kombinace měly větší přesnost a častěji se jim dařilo dostávat hru do prostorů kolem pokutového území. Tempo se snažilo hrát přímočařeji, jenže většina jeho akcí končila už na dobře organizované teplické obraně.
S přibývajícími minutami se začala herní převaha žlutomodrých ukazovat výrazněji. Teplice si držely klid na míči, nezbavovaly se ho zbytečně a trpělivě hledaly cestu přes poctivě pracující blok soupeře. Pražský celek v první půli bránil velmi dobře, včas doplňoval prostory a domácí tak do vyložených šancí pouštěl jen minimálně. Přesto měli Tepličané zápas pod kontrolou a určovali jeho tempo.
Také po změně stran pokračoval zápas v podobném duchu. Tempo se herně zvedlo a bylo aktivnější než v závěru první půle, hlavní iniciativa ale nadále zůstávala na straně Teplic. Odměna přišla v 65. minutě. Po rozehraném rohovém kopu se míč dostal z pokutového území zpět do hry a následný centr Matěje Kulhánka našel Daniela Neckaře, který hlavou poslal žlutomodré do vedení.
Úvodní branka utkání pomohla více otevřít. Tempo se po ní snažilo být aktivnější směrem dopředu a Teplicím se tím začaly nabízet další prostory v soupeřově obraně. Toho žlutomodří dokázali využít v 72. minutě. Radomyr Zosimenko vedl akci po levé straně a přízemní přihrávkou přes pokutové území našel Adama Vlčka, který přesně zakončil k přední tyči a zvýšil na 2:0.
V závěru se hosté ještě snažili najít cestu ke kontaktní brance, Teplice ale nadále zůstávaly dobře organizované a průběh utkání si hlídaly. Žlutomodří soupeře nepouštěli do výraznějšího tlaku a náskok si bez větších komplikací udrželi až do konce. Výhra 2:0 tak pro teplickou devatenáctku znamenala nejen další zvládnutý zápas, ale také definitivní potvrzení mistrovského titulu.
Utkání zhodnotil hlavní trenér David Šourek:
„Sestava tentokrát nebyla úplně bez opor tohoto ročníku a hned to bylo znát. Do hry se vrátil klid, tempo, variabilita a i když první poločas gól nepřinesl byl plně v naší režii a trpělivě jsme hledali místo v opravdu dobrém a poctivém soupeřově bloku. Velkým pozitivem jsou opět výkony mladších kluků a jejich přínos do naší hry. Díky vítězství jsme se stali mistry soutěže a korunovali jsme tak úspěšnou postupovou sezónu i mistrovským titulem. Všechny příznivce zveme v pátek na domácí utkání na Mexiku od 12:45 s Viktorií Plzeň B, kdy po jeho skončení budou kluci přebírat pohár pro vítěze soutěže a rádi bychom tuto radost sdíleli s každým člověkem, co má rád teplický fotbal.”