27.06.2024 | Tereza Hoffmannová

WU18 se na Třebíč open rvala o medaile s prvoligovými týmy

V termínu 21.-23.6. se pořádal tradiční turnaj Třebíč open, kterého se letos zúčastnily i naše dorostenky. Soupeřkami jim byly jak místní týmy, tak prvoligové celky, které hrají nejvyšší dorosteneckou soutěž. Pojďme se společně podívat, jak si Sklářky vedly a co k turnaji řekl hlavní trenér Tomáš Netymach.

„V rámci rozlučky jsme se zúčastnili víkendového turnaje v Třebíči. Přijeli jsme v pátek po obědě a den jsme strávili společnými aktivitami. V sobotu byl turnajový program nenáročný, a tak jsme se mohli zúčastnit fanzóny a sledovat zápas Česka s Gruzií. Večer jsme hráli společně hry a dost se nasmáli. V neděli jsme se změřili se třemi prvoligovými celky a se dvěma z nich jsme rozhodně nepropadli. Holky ukázaly, že se fotbalově těmto týmům rovnají a semifinále s pozdějším vítězem z Pardubic zahrály tak dobře, že ostatní trenéři ocenily posun holek a po neefektivitě v zakončení jsme trošku nezaslouženě vypadli do zápasu o bronz. Protože tempo hry prvoligových týmů je přeci jen větší, proti Liberci jsme již neměli sílu a skončili bramboroví. Následně jsme v aquaparku v Třebíči čekali na starší žákyně, než dorazí ze svého turnaje a udělali tím tečku za povedenou sezónou“ okomentoval uplynulý turnaj Tomáš Netymach.