před 2 dny | Tereza Hoffmannová

U9 jde do dalšího kola Planeo Cupu z 1. místa!

Kategorie mladší i starší přípravky se v minulém týdnu zúčastnila turnaje Planeo Cup. Zatímco kategorii U11 se postoupit bohužel nepodařilo, jelikož skončila na šestém místě, mladší přípravka U9 slavila postup hned z 1. místa. Hlavní trenér U9 Adam Jahnel se za turnajem v pár větách ohlédl.

„Dne 2.10. zavítala naše kategorie U9 do nedaleké České Lípy, kde se konalo II. kvalifikační předkolo Planeo Cupu. V loňské sezóně se nám tento turnaj jak herně, tak výsledkově nevyvedl, a proto jsme chtěli naše loňské působení vylepšit. Od posledního turnaje uplynula dlouhá doba, během které všichni naši hráči udělali obrovský pokrok a já věděl, že kluci mají šanci na to, abychom si na ten kýžený postup sáhli a postoupili do posledního kola kvalifikace. Ač koncepce přípravkových kategorií není primárně zaměřena na výsledky, Planeo Cup je této tezi opakem a týmy si zde nedají ani vteřinu hry zadarmo a pro postup do dalších fází je výsledek bohužel primární. V tomto turnaji jsme se setkali s týmy, na které často narážíme během turnajů a minilig, kdy s trenéry a hráči těchto klubů máme velmi přátelské vztahy a celý turnaj se nesl v dobré atmosféře. Konkrétně třeba FC Slovan Liberec a FK Jablonec. Výsledky se mohou zdát víceméně jednoznačné, nicméně každý zápas měl od první do poslední minuty tu správnou “šťávu” a to nás trenéry těší, že i za rozhodnutého stavu hráči nic nevypouští a hrají stále, jako by byl výsledek 0:0. Poslední kvalifikační kolo nás čeká 31.10., kdy se v případě postupu probojujeme mezi nejlepších 24 týmů v republice. Držte nám proto palce. Neradi bychom ale kvůli jedné vydařené akci odbočili z cesty, kterou jsme se v kategoriích přípravek vydali a usnuli na vavřínech. Stále je před námi obrovský kus práce. Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za podporu a odhodlání, a hlavně celému realizačnímu týmu. Jmenovitě Filipu Kunclovi a Patriku Hennebichlerovi, se kterými jsme vytvořili skvělý trojlístek a v neposlední řadě panu vedoucímu Petru Maxovi za pomoc při organizaci.“

Planeo Cup U9:
FK Teplice – Loko Česká Lípa 12:1