17.05.2020 | Novák Jaroslav

U8: Přípravné utkání s FA Petra Voříška

Mladí Skláři ročníku narození 2012, svěřenci trenérů Jiřího Tyla a Tomáše Künzla, odehráli v sobotu 16.května po téměř dvou měsících první přípravné utkání na přírodním trávníku hřiště v Jeronýmově ulici v Děčíně - Podmoklech se stejně starými hráči z Fotbalové akademie Petra Voříška.

Utkání hodnotil hlavní trenér mladší přípravky FK Teplice U8 pan Jiří Tyl:

"Konečněěěě jsme se dočkali. Po dlouhém čekání jsme se konečně mohli obléknout do krásných žlutomodrých dresů a pořádně si zahrát. Domluvili jsme se s kamarády z Fotbalové školy Petra Voříška z Děčína, že za nimi dorazíme.

Oblékat jsme se museli venku, ale to nám absolutně nevadilo. Hráli jsme na dvou hřištích ve formátu 4 x 20 minut. Protože jsme měli celkem 19 borců, postavili jsme klukům na střídačce ještě dvě další malá hřiště, na kterém hráli proti sobě 2v2 - odpočinku bylo dost. Každý čas musíme využít ke zlepšování.

Během utkání měli na svých rukách trenéři černé pásky pro uctění památky našeho kolegy, kamaráda a trenéra teplického dorostu Radima Nováka, který tento týden bohužel podlehl své nemoci a navždy opustil fotbalové trávníky.

Utkání však provázela jiná atmosféra. Po tak dlouhé pauze a prvním utkání na jaře na trávě jsme v rámci možnosti předvedli slušný výkon. Na některých se vynucená pauza podepsala až moc a čeká nás těžké období, abychom vše dohnali. Ale my to zmákneme. Příští týden budeme jistě chtít odehrát další zápas, zatím o soupeři a místě jednáme."

Přátelské utkání - FK Teplice - přípravka U8

Sobota 18.05.2020 - hřiště Jerýnoma, Děčín

    54:73 

( hráno na 2 hřištích - 4 x 20 minut )