04.02.2024 | Tereza Hoffmannová

U17| Hodnocení zápasu AC Sparta Praha - FK Teplice

Výsledek utkání:

AC Sparta Praha - FK Teplice 2:0 (1:0)

Sestava:

V. Macek (45‘ R. Zich) – V. Jelínek, M. Matkovič, J. Rajchert (55. Š. Nebuloni), J. Baroš (45‘ F. Šimánek) – D. Neckář ( 83‘ M. Valenta) – J. Kulhánek, M. Kodeš ( 15‘ K. Čejka 65‘ M. Kodeš), L. Salaba, E. Hönig – M. Valenta ( 55‘ M. Tyl)

Hodnocení hlavního trenéra Ladislava Jamricha:

„Proti nejlepšímu mužstvu v dané kategorii jsme podali velmi sympatický výkon a diváci měli možnost vidět velmi atraktivní utkání. Zápas se hrál ve vysokém tempu, jelikož se obě mužstva snažila o aktivní vysoké napadání s rychlou přechodovou fází při zisku míče. Obě branky, které jsme inkasovali, byly velmi laciné. Sparta se prosadila již v první minutě z rohového kopu. Kluky obdržená branka zdravě nakopla a hráli s chutí. Velmi dobře jsme zakládali útoky od brankáře, ale chyběl nám větší klid a přesnost v přechodové fázi. V prvním poločase jsme si vypracovali tři velké příležitosti, bohužel pro nás jsme ale ani jednu neproměnili. Chyběla nám větší kvalita ve finální fázi. Domácí tým si také vypracoval zajímavé příležitosti, ale dobrými zákroky nás podrželi oba brankáři. Ve druhém poločase oba týmy pokračovaly v aktivní hře, hrálo se tedy opět ve vysokém tempu. Zápas bohužel rozhodla naivní chyba při naší rozehrávce, která pomohla Spartě k vítězství. Musím kluky pochválit, jak se popasovali s náročným programem, jelikož jsme odehráli během osmi dnů čtvrté utkání, ale na klucích nebyla znát únava a byli vyrovnaným soupeřem. Škoda, že takové zápasy nemůžeme hrát častěji, protože konfrontace s takovými soupeři klukům jedině prospěje.“