01.02.2024 | Tereza Hoffmannová

U16 zůstává v Memoriálu V. Marečka stoprocentní

V rámci soustředění v Uherském Brodu odehrála kategorie mladšího dorostu dvě utkání. I přesto, že kluky čekalo náročné cestování, trenéři obě možnosti s radostí vítali. Obě utkání navíc dopadla ve prospěch žlutomodrých sklářů. Na to, jak jednotlivé zápasy vypadaly jsme se zeptali nejen trenérů, ale i hráčů.

„Díky memoriálu i soustředění v této destinaci máme skvělé příležitosti konfrontace s moravskými kluby, se kterými se jinak potkáme sporadicky. Nyní bylo obojí správně spojeno. Ihned po cestě jsme sehráli odvetné utkání v Jihlavě. I v domácím prostředí jsme dokázali Jihlavu porazit, ale hlavně se prezentovat skvělou hrou, všichni hráči do jednoho se prezentovali skvělými výkony. Krátce po utkání jsme pokračovali v cestě směr Uherský Brod. Následující den, po krátkém dopoledním tréninku a brzkém obědě už jsme opět seděli v autobuse a mířili do Vítkovic. Zde nás čekalo utkání proti našemu nejvzdálenějšímu soupeři ze skupiny. I v tomto utkání se podařilo klukům zvítězit. Ale s předvedenou hrou spokojenost nepanovala. Skupinu mají kluci rozehranou výborně a chtějí si dojít pro postup do finálového turnaje.“ okomentoval uplynulý program hlavní trenér David Haviar.

Svůj pohled na zápas s Jihlavou nám přiblížil také brankář Filip Rabas: „Začátek zápasu se vyvedl skvěle, protože jsme již od první minuty vedli 1:0. Díky vysokému pressingu jsme Jihlavu k ničemu nepustili. Výsledek prvního poločasu zněl jasně v náš prospěch, kdy jsme šli do kabin za stavu 4:0. Na začátku druhého poločasu jsme trochu polevili, ale ani tak jsme Jihlavu do žádné větší šance nepustili. Naopak jsme po skvělých akcích vsítili dva góly a celkově jsme vyhráli 6:0. Náš výkon hodnotím velmi pozitivně a myslím, že můžeme být spokojeni.“

Zápas s Vítkovicemi okomentoval Lukáš Bílek: „Do zápasu se nám nepovedlo vstoupit příliš dobře, jelikož jsme po krásné střele z přímého kopu prohrávali 1:0. Postupem času se hra vyrovnala, ale ani tak se nám nedařilo dosáhnout vyrovnávací branky. Nakonec se zadařilo po rohovém kopu, kdy se dokázal prosadit Jáchym Šťovíček a skóre srovnal na 1:1. Naše hra se již o něco zlepšila, a to se projevilo krásnou střelou Kryštofa Čejky zpoza vápna, který otočil skóre na 2:1 pro náš tým. Vítkovice to ovšem nevzdaly a vypracovaly si i vážnější šance, které naštěstí nedokázaly proměnit. Před koncem poločasu se dokázal ještě prosadit Ríša Kus a posunul nás blíže k výhře. Nakonec jsme i přes špatný začátek vedli v poločase rozdílem 3:1. Na začátku poločasu jsme provedli hned pár změn, ale stále jsme nepředváděli takový výkon, jaký bychom si představovali. Definitivní tečku za zápasem udělal Idris Hopi, který zvýšil skóre na 4:1. V tomto zápase se nám moc nedařilo z hlediska hry, kterou jsme chtěli předvést, ale i přesto se nám podařilo získat další 3 body.“