14.02.2024 | Tereza Hoffmannová

U16 to dokázala a je ve finále

Předposlední zápas ve skupině zvládli mladí skláři vítězně a z Hradce přivezli postup do finále. Nejen, že se klukům z kategorie U16 podařilo postoupit, ale zatím se také mohou pyšnit získaným maximálním počtem bodů, protože ani v jednom zápase nezaváhali. V posledním utkání ještě vyzvou soupeře z Vítkovic, již nyní je ale jasné, že s počtem 15 bodů jsou již jasnými finalisty.

Vítězné tažení v memoriálu zhodnotil hlavní trenér kategorie David Haviar: „Naše účast v memoriálu Vlastislava Marečka není jen o fotbalových dovednostech, ale také o mentální přípravě. Naším cílem bylo postoupit do final four, ale zároveň neuhnout z našeho stylu hry a nastavených principů. Hradec Králové má výborné mužstvo, ale naši hráči od začátku utkání ukázali velké odhodlání. Hráli jsme ve vysokém tempu, zejména v prvním poločase, kdy jsme dominovali a ukázali sílu naší hry. Kluci si výborným a cílevědomým výkonem zaslouženě došli pro vítězství. Tento zápas nás nejen posunul do další fáze turnaje, ale ukázal sílu našeho mužstva. Všem hráčům patří poklona a velká pochvala za předvedené výkony a odhodlání na hřišti.“

Průběžná tabulka: