12.12.2023 | Tereza Hoffmannová

U16: Memoriál Vlastislava Marečka

Memoriál Vlastislava Marečka, tedy turnaj mladšího dorostu je v plném proudu a mezi účastníky nechybí klub FK Teplice. Jedná se již o 16. ročník a turnaje se účastní celkem 32 týmů v základní části. Do semifinále pak postupuje 16 nejlepších družstev, které jsou rozdělené do čtyř skupin. Ve finálové fázi, která je na programu 16.-18.4. ve Zlíně se utkají čtyři vítězové semifinálových skupin.

Kategorie U16 prošla do semifinále v II. kole přes FC Slovan Liberec, který porazila 2:0 když se o branky postaral Hopi a Šimek. Nyní se nacházíme v semifinálové fázi a tepličtí fotbalisté za sebou mají již dvě utkání na domácí půdě, která zvládla vítězně! Proti týmu z Hradce Králové se vítězství nerodilo snadno, ačkoliv se po prvním poločase, který skončil 4:1 pro domácí, zdálo, že to bude naopak. Gólová přestřelka nakonec skončila šťastně pro FK Teplice a ty se tak mohly radovat z vítězství 6:5. Další zápas se odehrál opět na teplických Stínadlech, tentokrát přijel celek z Jihlavy. O góly opět nebyla nouze, utkání se ale odebíralo jedním směrem a skončilo jasnou výhrou 5:2 pro žlutomodré skláře.

FK Teplice vs. FC Hradec Králové 6:5 (4:1)

Branky: Šimek 3x, Hopi 2x, Rezek

Zápas s Hradcem Králové okomentoval také hráč teplického dorostu Martin Opatrný: „V sobotu 2.12. jsme sehráli zajímavý zápas s kvalitním soupeřem z Hradce Králové. Zápas začal z naší strany už od začátku ve vysokém tempu. Vysokým pressingem a odvahou jsme soupeře zaskočili a po chvíli vstřelili branku. Tempo jsme udrželi po celý první poločas a vytvořili jsme si příjemný náskok 4:1. Začátek druhého poločasu jsme ale bohužel zaspali a obdrželi jsme 2 rychlé góly. I přes nepovedený start druhé půle jsme zvládli zvítězit a slavit 3 body. Celkově podali všichni kluci dobrý výkon a můžeme být spokojení.“

FK Teplice vs. FC Vysočina Jihlava 5:2 (2:0)

Branky: Skála 2x, Šimánek, Hopi, Rezek

Jak viděl zápas s Jihlavou kapitán mužstva Filip Šimánek nám řekl v následujících větách: „V prvních deseti minutách jsme se dostávali do tempa zápasu, ale Jihlava nás po tu dobu naštěstí nijak neohrozila. Postupně jsme byli lepší na míči my a vytvářeli jsme si šance, které jsme zúročili dvěma góly Honzi Skály a šli jsme do kabiny se zaslouženým průběžným stavem 2:0. V kabině jsme si řekli, že budeme pokračovat jako v prvním poločase, a to se nám i podařilo. V druhé půli jsme dali rychlý gól po centru Kuby Eiselta, kdy jsem skóroval já. Hostující tým snížil na 3:1 z penalty. Nadále jsme ovšem byli lepším týmem a vytvářeli jsme si gólové šance. Po skvělé individuální akci Idrise Hopiho, zvýšil David Rezek z penalty již na 4:1. V závěru ještě oba celky vstřelily gól a výsledek zápasu skončil 5:2. Za mě mohu říct, že to byl skvělý týmový výkon, kdy každý hráč na hřišti odevzdal 100 % včetně střídajících hráčů, kteří v průběhu naskočili do zápasu.“

Další zápasy základní skupiny jsou pro Teplice v plánu až po Novém roce a jejich program je následující:

FC Vysočina Jihlava vs. FK Teplice PO 22.1. 2024 14:00 Jihlava

MFK Vítkovice vs. FK Teplice ÚT 23.1. 2024 15:00 SC Vista UMT

FC Hradec Králové vs. FK Teplice SO 10.2. 2024 12:00 UMT Aréna H.K.

FK Teplice vs. MFK Vítkovice SO 2.3. 2024 14:00 Stínadla/Anger