30.07.2024 | Tereza Hoffmannová

U14 odváží ze Slovenska druhé místo!

Kategorie starších žáků odcestovala o víkend na turnaj Peter Kováčik Cup do sousedního Slovenska. Na turnaji je čekali soupeři jako GKS Katowice, SFC Opava, ŠK Slovan Bratislava a domácí FK Železiarne Podbrezová. V konkurenci pěti celků se našim fotbalistům podařilo obsadit skvělé druhé místo, když jediným přemožitelem se pro Teplice stal ŠK Slovan Bratislava. Třetí příčku obsadil tým GKS Katowice, čtvrté místo SFC Opava a pátí skončili hráči z FK Železiarne Podbrezová. Nejlepším střelcem turnaje se navíc stal teplický Kryštof Kučera, nejlepším brankářem Lukáč Netolický a nejlepším hráčem týmu Marek Dick.

Nejlepší střelec turnaje Kryštof Kučera komentuje uplynulý turnaj: „Absolvovali jsme turnaj na Slovensku ve městě Podbrezová, kde jsme byli ubytovaní v krásném hotelu v okolí Nízkých Tater. Nejvyšším vrcholem je Ďumbier, na který jsme měli výhled přímo ze hřiště, kde se turnaj odehrával. Před začátkem programu jsme stihli navštívit utkání 1. slovenské fotbalové ligy mezi FK Železiarne Podbrezová a MŠK Žilina. Celkově bylo na turnaji pět týmu a hráli jsme čtyři zápasy. Ve třech se nám podařilo zvítězit a jeden jsme bohužel prohráli. První zápas jsme vyhráli 3:1 nad domácí Podbrezovou. V tomto utkání jsme byli dominantní hned od začátku a držení míče bylo více na naší straně. Druhý zápas jsme opět zvítězili 3:1 proti Katowicím, i když jsme prohrávali 0:1, ale před koncem první půle jsme dokázali vyrovnat a ve druhém poločase jsme už soupeře k ničemu nepustili a ještě přidali dva góly. Druhý den jsme hráli první zápas s Opavou, který jsme vyhráli 2:1. Byl to těžký soupeř, ale dokázali jsme si s ním poradit a rozhodli jsme v posledních minutách. Čtvrtý a poslední zápas byl proti Slovanu Bratislava, který jsme bohužel prohráli 3:1. Nedařilo se nám s protihráči držet tempo hry a na konci zápasu jsme dokázali pouze snížit na 3:1. Celkově jsme tedy skončili na 2. místě. Dokonce jsme získali i individuální ocenění. Nejlepším brankářem turnaje se stal náš brankář Lukáš Netolický, nejlepším střelcem turnaje jsem se stal já a Marek Dick byl vyhlášen nejlepším hráčem našeho týmu. Celkový výkon týmu byl výborný, všichni hráči odvedli skvělou práci, a proto se nám turnaj vydařil.“