03.10.2024 | Tereza Hoffmannová

U10: Kamil Jůzl o víkendovém turnaji v Polsku

Kategorie starší přípravky se o víkendu chystá na mezinárodní turnaj Kick Off Cup do Polska. Nejen pro samotné hráče, ale také trenéry to bude velký zážitek, jelikož se potkají s opravdu velkými jmény. Jak se na turnaj těší a jaké mají očekávání nám prozradil hlavní trenér U10 Kamil Jůzl.

V pátek odjíždíte do Polska na turnaj. Jak se těšíte?
„Těšíme se strašně moc, a to jak kluci, tak my trenéři a rodiče, kteří jedou s námi autobusem. Zde musím říci, že jsme na schůzce s rodiči nejprve turnaj projednali, zda-li vůbec pojedeme. Po schválení jsme museli u rodičů krotit euforii z větších týmů, které tam budou. A společně si uvědomit, že tam jedeme hlavně za zážitkem. Jelikož se tam hraje systémem 6+1, což je pro nás úplně nová zkušenost, dá se říci, že je to za odměnu, za práci, kterou kluci odvádí, za šikovný ročník, který můžeme trénovat. Teprve měsíc hrajeme systémem 5+1 a i to je pro kluky změna a tento turnaj bude sakra změna. Větší počet hráčů, velké hřiště, a hlavně také daleká cesta. Dá se říci, že předbíháme rok, ale jak jsem již řekl na začátku je to skvělý ročník a pojedeme se tam porvat o každý gól, každou možnou výhru.“

Jedná se o turnaj, kde změříte síly s velkými jmény. Jaké to budou?
„Bude tam zastoupení ze sedmi zemí – Polsko, Německo, Litva, Portugalsko, Francie, Dánsko a my z naší milované České republiky. My máme ve skupině např. FC Copenhagen z Dánska, FK Vilnius z Litvy a Zaglebie Lubin z domácích řad, kde nyní hraje Václav Sejk, který bojoval i za teplické barvy. Určitě se ale také těšíme na zápasy Paris Saint-Germain nebo FC Porta, které budeme sledovat a pak kdo ví… třeba se v turnaji potkáme.“

V jakém režimu bude turnaj probíhat a můžeme vaše výsledky sledovat online?
„Ano, výsledky budou on-line. Odkaz zveřejníme na facebookových stránkách FK Teplice přípravky. V sobotu nás čeká devět zápasů po 16 minutách a v neděli další skupina, dle umístění v sobotu. Čeká nás hodně hracích minut, a za to jsme rádi.“

Pro kluky to bude určitě obrovský zážitek, máte nějaké ambice nebo si jedete turnaj jednoduše užít?
„Na tuto otázku jsem již odpověděl. Jedeme si to užít, jedeme dát gól, jedeme vyhrát a věřím i že skvěle reprezentovat teplický dětský fotbal. Na závěr bych chtěl poděkovat našim sponzorům. Musím říci, že bez nich by to nešlo, ale na to připravujeme vlastní článek.“