20.07.2024 | Tereza Hoffmannová

Teplice berou na memoriálu Františka Hrdličky bronzové medaile

Dvoudenní turnaj, který hostilo severočeské město Teplice, je úspěšně za námi. Na páteční program základních skupin navázaly sobotní boje o medaile a teplický celek si došel pro ty bronzové, přitom mohl určitě pomýšlet i na vyšší příčky. V základní skupině A se totiž v prvním zápase utkal s pozdějším vítězem memoriálu FK Železiarne Podbrezová, který skončil remízou 0:0. Následně mladí Skláři potřebovali porazit maltský tým Pietá Hotspurs FC minimálně o tři branky a dohnat tak svého slovenského soka, který právě Pietu porazil rozdílem 3:0. O jedinou branku utkání se ovšem postaral Marek Dbalý a bylo jasné, že výsledek 1:0 na postup do finále nestačí. V sobotním boji o 3. místo proti NK Bravo se Teplice od začátku hnali za vítězstvím, a nakonec utkání jasně vyhráli poměrem 10:1.

Memoriál Františka Hrdličky, který se uskutečnil již poosmé opět nabídl zajímavou mezinárodní konfrontaci. Fotbalové celky kategorie U19 z Čech, Slovenska, Německa a Malty bavily po celé dva dny všechny nadšené fanoušky, kteří přišli své týmy podpořit. Dohromady padlo během devíti zápasů úctyhodných 28 gólů. Součástí memoriálu bylo také individuální ocenění nejlepšího hráče, střelce a brankáře. Kompletní výsledky ze sobotního programu memoriálu Františka Hrdličky přinášíme níže.

Konečné umístění:
1. FK Železiarne Podbrezová (SK)
2. FC Energie Cottbus (DE)
3. FK Teplice (CZ)
4. NK Bravo (SI)
5. FC Spartak Trnava (SK)
6. Pietá Hotspurs FC (MT)

Individuální ocenění:
Nejlepší brankář: Malte Willke (FC Energie Cottbus)
Nejlepší hráč: Matěj Kulhánek (FK Teplice)
Nejlepší střelec: Pavol Kuťka (FK Železiarne Podbrezová)

Turnaj se konal za podpory Ústeckého kraje a statutárního města Teplice, kterým tímto děkujeme!