17.04.2010 | Martin Kovařík

Teplice B - Český Brod 2:1 (2:0)

Ve vyhecovaném zápase s Českým Brodem si hráči juniorky připsali tři body. Rozhodčí v tomto utkání rozdal hned devět žlutých karet. Poprvé se na hřišti po dlouhém zranění ukázal také Jakub Mareš, který odehrál dvacetpět minut.

Žlutomodrým se podařilo dostat do vedení už v úvodu zápasu, Prückner při rychlém brejku zatáhl do vápna a naservíroval ho Šollarovi před prázdnou branku - 1:0. Hned vzápětí zkoušel vyběhnutého brankáře zaskočit střelou takřka z půlky hřiště Smrž, ale odkrytou svatyni netrefil.

Agilní Prückner orazítkoval tyč střelou zpoza vápna po čtvrthodině hry. Následně mladý ofenzivní štírek prošel do šestnáctky, ale vystřelil pouze slabě. A tak se znovu ujal roli nahrávače, od brankové čáry našel na malém vápně znovu Šollara, který i nyní bez potíží uklidil míč do sítě.

Těsně před poločasem zahrozili poprvé hosté, pěkný signál při rohovém kopu nejdříve zlikvidoval Grigar a následná dorážka otřásla břevnem.

Po změně stran měl dvě dobré příležitost Prückner, ale nedůrazné střely efektně zlikvidoval brankář Sova. Český Brod se znovu dostal do hry v 69.minutě, kdy po nedorozumění obrany s brankářem Sus snížil na 2:1. Střídající Jakub Mareš o sobě dal vědět v 73.minutě, kdy křižnou střelou těsně minul branku.

V závěrečných minutách ještě musel již překonaného Grigara na brankové čáře zastoupit hlavou Peterka a poté mohla vypuknout tříbodová radost.

"Čekal nás těžký soupeř, my jsme se na ně připravovali, protože hrají důrazný agresivní fotbal. Měli jsme jim také co oplácet za podzim, kdy jsme tam prohráli a jednoznačně nás silově přehráli. První půli jsme chtěli být co nejvíce aktivní, roztáhnout hru. Myslím, že jsme to splnili, takže jsem spokojený. Hlavně jsem rád, že jsme po delší době měli silný útok. Vrátil se nám Šollar, k němu jsme vysunuli Prücknera a měli tam moc hezké akce. Prückner tam ukázal, jak se dokáže individuálně prosadit, Šollar zase prokázal své střelecké schopnosti. To nám v minulých zápasech chybělo," chválil svěřence trenér Lukáš Přerost.