23.02.2024 | Tereza Hoffmannová

Soustředění žákyň je minulostí

Mladší a starší žákyně odcestovaly do Brandýsa nad Labem, aby zde strávily pětidenní soustředění. Program byl opravdu pestrý a náročný. Kromě fotbalových tréninků na hřišti hráčky absolvovaly tréninky v terénu, sportovní hale a posilovně. Regenerace pak probíhala v místním bazéně nebo sauně, a také na holky čekalo zpestření v podobě výjezdu do Pardubic, kde hrál mistrovský zápas A tým mužů FK Teplice a obě kategorie poctivě fandily přímo v teplickém kotli. Kategorie WU13 absolvovala na závěr soustředění zimní mini ligu s týmy ABC Braník, DFK Bohemians 1905 a DFA Hrobce – Roudnice n/L. Hráčky z WU15 odehrály v rámci soustředění přátelský zápas s místními staršími žáky a soustředění zakončily halovým turnajem v Mělníku, kde získaly pohár za 2. místo.

Soustředění okomentovala hlavní trenérka kategorie WU15 Tereza Hoffmannová: „Celé soustředění bylo uzpůsobeno tak, abychom naplnili hlavní cíle, které jsme si s realizačním týmem stanovili, což se povedlo. Na holky čekal poněkud náročný program, všechny ale musím pochválit za přístup k jednotlivým složkám. V rámci jednoho z tréninků jsme odehráli přátelské utkání proti místním starším žákům, kteří pro nás byli výborným soupeřem a pomohli nám odhalit spoustu nedostatků ve hře, na kterých bude třeba pracovat. Ještě bych ráda vyzdvihla turnaj v Mělníku, kde jsme obsadili 2. místo. Celkově soustředění hodnotím jako velmi povedené, nyní se však musíme soustředit na návrat do tréninkového procesu a také na první mistrovské utkání, které již klepe na dveře.“

Pár slov přidala i kapitánka týmu Nikola Maříková: „Ve středu jsme společně s mladšími žákyněmi odjely na soustředění do Brandýsa nad Labem, kde si pro nás trenérky připravily zajímavý program. Čekalo na nás několik tréninků venku i v hale. Tréninky byly zaměřené na osobní rozvoj hráček po všech stránkách. Hlavně po taktické a kondiční stránce. Mimo hřiště jsme měly dvakrát teambuilding, kde jsme stmelovaly partu a věřím, že se to povedlo. V pátek jsme hrály přátelské utkání s kluky z Brandýsa, které jsme bohužel prohrály. Chyběly nám sice dvě důležité hráčky, ale skvěle je zastoupily holky z WU13, za což jim patří velké díky. V sobotu jsme odcestovaly do Pardubic podpořit teplický A tým. Další den před odjezdem jsme ještě stihly TE-TU a poté už jsme odjely do Mělníka na turnaj, kde jsme obsadily 2.místo. Celkově soustředění hodnotím velmi pozitivně.“

Průběh soustředění kategorie WU13 zhodnotil hlavní trenér Karel Kristlík: „Soustředění bylo dlouhodobě naplánované do závěrečné části zimní přípravy, která jak už je u nás zvykem, je plná přátelských utkání, turnajů, tréninků a teambuildingových aktivit. Nemuseli jsme proto věnovat většinovou pozornost kondičním parametrům a mohli se tak věnovat TE-TA prvkům, výstavbě hry a samozřejmě stmelování týmu. Soustředění splnilo naše očekávání, a tak se již pomalu můžeme vrhnout do jarní části ligy a pracovat na cílech, které jsme si do konce sezony stanovili.“