16.08.2024 | Tereza Hoffmannová

Přípravný turnaj U15 ovládla FC Viktoria Plzeň

Ve středu 14. srpna pořádal FK Teplice současně dva mládežnické turnaje. Jedním z nich byl známější Memoriál Tomáše Kameníka pro kategorii U14, který se odehrával na teplických Stínadlech. Druhý paralelně běžící turnaj byl pro kategorii U15 a hostilo ho hřiště v Trnovanech. Právě tento turnaj by se měl do budoucna také stát tradicí. Letos se ho účastnily celkem čtyři týmy, a sice FK Ústí nad Labem, FC Slovan Liberec, FC Viktoria Plzeň a domácí FK Teplice.

První zápas obstaraly právě poslední dva zmíněné celky. Hrálo se 2x25 minut, po jejichž uplynutí bylo skóre nerozhodné 2:2. O vítězi zápasu tak rozhodovaly pokutové kopy, které skončily lépe pro Viktorii Plzeň, která postoupila do finále a Teplice byly odsouzeny k boji o 3. místo. Ve druhém zápase si Liberec poradil s Ústím a Skláře čekalo v boji o medaile derby. Utkání bohužel vyznělo lépe pro Ústí, když teplický tým utrpěl porážku 1:3 a z turnaje si odnesl bramborovou příčku. Finále mezi Plzní a Libercem skončilo po vyrovnaném boji 3:2 pro Viktoriány, kteří tak slaví zlato z obou turnajů!