15.08.2024 | Tereza Hoffmannová

Memoriál Tomáše Kameníka zná svého vítěze

Již 36. ročník memoriálu je minulostí, ovládla ho FC Viktoria Plzeň a Skláři obsadili 3. příčku. Turnaj se celý odehrál v extrémním horku, což bylo pro hráče velmi náročné. I přesto bylo k vidění několik krásných utkání. V dopoledních hodinách se odehrávaly boje ve skupinách, ze kterých vzešly dvojice do bojů o medaile. Ve skupině A získal 6 bodů FC Slovan Liberec, 3 body FK Teplice a bez bodu se obešel SG Dynamo Dresden. Skupina B skončila z hlediska bodového podobně. Plný počet bodů si odnesla FC Viktoria Plzeň, o tři body méně získal FK Ústí nad Labem a oba zápasy prohrála SK Slavia Praha.

Zápas o 5. místo se tedy odehrál mezi SK Slavia Praha a SG Dynamo Dresden. Po nerozhodném výsledku 1:1 rozhodovaly pokutové kopy, které ovládl německý celek. Utkání o 3. příčku slibovalo zajímavý zápas, jelikož šlo o derby mezi domácím FK Teplice a FK Ústí nad Labem. Po vyrovnaném boji se z výhry 2:1 radovaly Teplice. Finále mezi celky, které měly ve svých skupinách stoprocentní bilanci skončilo nerozhodně 2:2. O vítězi celého turnaje tak opět rozhodovaly pokutové kopy, které dopadly lépe pro FC Viktoria Plzeň, která tak porazila FC Slovan Liberec 3:2 po penaltách. Memoriál Tomáše Kameníka níže zhodnotil hráč kategorie U14 Richard Brabec.

První zápas jste v základní skupině vyhráli nad SG Dynamo Dresden, naopak druhý prohráli s Libercem. Jak se zpětně na oba zápasy díváš?
„Tak první zápas proti Drážďanům jsme začali skvěle. Myslím si, že jsme je skoro do ničeho nepouštěli a byli jsme lepším týmem, Druhý poločas začali trošku více útočit Drážďany, ale naštěstí neproměnili penaltu, a tak jsme vyhráli 1:0. Zápas proti Liberci jsme bohužel nezvládli, i když si myslím, že byl první poločas vyrovnaný. Druhý poločas to bylo od nás možná o něco lepší, ale bohužel jsme dostali gól z protiútoku.“

V boji o 3. místo jste uspěli proti FK Ústí nad Labem. Byli jste lepším týmem a díky čemu jste je porazili?
„Zápas o 3. místo s Ústím bylo takové derby, tudíž jsme ho chtěli vyhrát, což se nakonec podařilo. Myslím si, že první poločas se náš týmový výkon moc nepovedl. O poločase k nám trenéři ale promluvili, změnilo se to a druhý poločas byl z naší strany již velmi dobrý.“

Jak nahlížíš na úspěch v podobě bronzových medailí?
„Náš týmový výkon byl za celý turnaj řekl bych dobrý. I když třetí místo nebyl náš cíl, samozřejmě i tak je to krásný úspěch.“