19.07.2024 | Tereza Hoffmannová

Jak probíhá soustředění U16 přiblížil Ondřej Wáwra

V Roudnici nad Labem je na letním soustředění také teplická kategorie U16. Součástí kádru mladšího dorostu je také Ondřej Wáwra, kterému se v minulé sezoně podařilo dostat se do hlavní nominace reprezentace U15. Letos je v reprezentačním výběru U16 pouze náhradníkem, je ale odhodlaný pracovat, aby se opět probojoval zpět. V následujícím rozhovoru mluví nejen o reprezentaci, ale přibližuje nám také průběh soustředění.

Ve středu jste odcestovali na soustředění, co vás všechno čekalo po příjezdu?

„Nejprve nás čekal ranní trénink, poté jsme šli na oběd a po něm jsme měli regeneraci s fyzioterapeutkou a také polední klid. V podvečer jsme odehráli zápas proti Dukle, který jsme prohráli 2:3. Byl to náš první zápas v přípravě, naše hra nebyla špatná, ale určitě máme na čem pracovat.“

Čtvrteční program jste začali tréninkem, co následovalo dále?

„Dopoledne jsme absolvovali herní trénink, který zároveň sloužil i jako příprava na sobotní zápas. Soupeřem nám budou kluci z VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem U17. Jelikož se jedná o rok starší hráče, těšíme se na zajímavou konfrontaci. Odpolední program nám odstartovali spoluhráči z U17, kteří měli přátelské utkání s Drážďanami a my jsme je samozřejmě šli podpořit. Poté nás čekala tréninková jednotka, ve které jsme odehráli tréninkový zápas proti Meteoru, který je v Roudnici na soustředění stejně jako my.“

Na závěr otázka ohledně reprezentace U16, kde nyní figuruješ jako náhradník. Jelikož jsi v minulém roce byl v hlavní nominaci U15 a zkušenosti již máš, co pro tebe znamená reprezentovat svou zem?

„Jsem opravdu šťastný, že jsem se do reprezentace dostal. Nicméně jelikož jsem pouze v náhradnících, musím na sobě pracovat, abych byl příště v hlavní nominaci.“