13.02.2024 | Tereza Hoffmannová

Dorostenky na soustředění ve Vilémově

Teplická kategorie WU18 odjela ve středu 7.2. na soustředění do Vilémova. Společně s realizačním týmem odcestovalo celkem 16 hráček. Na programu bylo několik náročných tréninkových jednotek, které se uskutečnily ve venkovních prostorech a v místní sportovní hale. Na závěr soustředění byl na programu zápas s Duklou Praha, který dorostenky absolvovaly při zpáteční cestě do Teplic.

Jak soustředění hodnotí hlavní trenér Tomáš Netymach: „Ve Vilémově na holky čekaly náročné tréninky, a to jak běžecké venku, tak i ty v hale. Společně s nabíráním kondice šlo také o „morál“ a překonání sama sebe. Zároveň bylo cílem stmelení kolektivu, což se myslím povedlo. Poslední den jsme ještě jako závěrečnou tečku za soustředěním odehráli zápas na Dukle.“

Komentář přidala i hráčka kategorie Kateřina Šterclová: „Soustředění bylo opravdu hodně náročné, již první den jsme dostaly zabrat. Hned ve středu a poté ještě v pátek jsme běhaly tepovku a biatlon. Při biatlonu jsme běhaly kolečka a trefovaly branku, kdo minul, tak musel běžet navíc trestné kolo. Co se týká běhů, ještě jsme absolvovaly kilometrové úseky. Na programu jsme měly i tréninky v hale, které byly zaměřené na práci s míčem, koordinaci a posilování. Nechyběla ani regenerace v podobě sauny. Celkově soustředění hodnotím jako velmi náročné, ale na druhou stranu věřím, že nás o něco více kondičně posunulo.“

Svým názorem ji doplnila spoluhráčka Šárka Kadlečková: „Trenér nás hned první den nechal běhat, což nás hodně unavilo. Běhaly jsme jednou denně v různých variantách. Například biatlon s trestnými koly nebo tepovku. Každý den jsme byly také v hale, kde jsme se zaměřovaly na práci s míčem, hlavně první dotek a koordinaci pohybu. Nechyběl ani turnaj ve futsale. Večer jsme vždy regenerovaly v sauně. Soustředění jsme zakončily přátelským utkáním s Duklou Praha, se kterou jsme prohrály těsným výsledkem 2:3. Celý program byl velmi náročný, ale přesto mě bavil. Zase jsme o něco více stmelily kolektiv a také doufám, že na tom budeme lépe s fyzičkou.“