17.08.2024 | Tereza Hoffmannová

Dorostenci mají za sebou derby s Ústím

V páteční podvečer se na teplických Stínadlech odehrálo derby s FK Ústí nad Labem v kategoriích U19 a U17. První zmíněný celek nastoupil od 15:45 a od začátku se bylo na hrací ploše na co dívat. Nebyl to ale teplický tým, který jako první rozvlnil síť. Již pár minut po začátku utkání se z branky radovali hosté. Na domácích bylo znát rozčarování a v dalších minutách bylo vidět, že chtějí co nejrychleji srovnat skóre. To se jim povedlo po pěkné individuální akci Matěje Kulhánka. Ve druhém poločase se navíc podařilo utkání otočit, když se hlavou prosadil střídající Idris Hopi. Teplice bohužel vedení neudržely, v nastavení se ústeckým hráčům povedlo šťastnou brankou vyrovnat a zápas tak skončil 2:2.

Střelec jednoho z gólů Matěj Kulhánek se krátce vyjádřil bezprostředně po zápasu: „Určitě nás to mrzí, celý zápas jsme je tlačili. Oni toho bohužel moc neměli, ale vytlačili z toho, co mohli, a nakonec z toho je remíza. Bohužel nám to nevyšlo v posledních minutách.“

Druhý zápas hraný od 18:00 měli na starosti svěřenci Davida Haviara. Po necelých dvaceti minutách hry se ujali vedení, když se prosadil Kryštof Čejka. Dalším hráčem, který se zapsal mezi střelce byl, tak jako v předchozím zápase, Idris Hopi. V krátkém sledu na něj navázal také Lukáš Bílek a Skláři šli do kabin za stavu 3:0. Po vydařeném prvním poločase se v druhé půli hráči chvíli hledali a pramenil z toho snižující gól na 3:1. Do ničeho dalšího už ale domácí hráči Ústí nepustili, naopak sami přidali jednu branku a pohlídali si zápas až do závěrečného hvizdu.

Kapitán týmu Filip Šimánek okomentoval výkon svého týmu několika slovy: „První poločas byl z naší strany skvělý, šli jsme do kabin za stavu 3:0. Druhý poločas už nebyl tak dobrý, prvních dvacet minut jsme dělali hodně chyb. Poté už se to srovnalo a v zápase jsme opět dominovali.“