11.10.2024 | Tereza Hoffmannová

Obě kategorie starších žáků obraly o body silné Budějovice!

Kolem pátečního poledne byly na programu hned dva zápasy starších žáků proti Českým Budějovicím. Zatímco kategorii U15 čekal soupeř sídlící právě na průběžném třetím místě, u kluků z U14 se fotbalisté z Budějovic nacházeli dokonce na prvním. Oba zápasy byly velmi vyrovnané, ale nakonec se doma podařilo ukořistit hned 4 body ze šesti možných. Kategorie U15 slavila vítězství 2:0 a o rok mladší spoluhráči remizovali 1:1.

Ondřej Dudek z kategorie U15 hodnotí zápas ze svého pohledu: „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, i když Budějovice byly velmi dobře připravené a byl to vyrovnaný zápas. Já osobně jsem byl ze začátku neklidný na míči, postupem času jsem se ale do zápasu dostal. Ke konci druhého poločasu nás soupeř sice zatlačil, ale dokázali jsme proměnit skvělý centr z rohu od Sébiče, Maty Vyzisk míč skvěle protečoval a já jsem si na něj jen počkal a uklidil ho do brány. Za stavu 2:0 jsme již soupeři nic nedovolili a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Svůj pohled z pozice gólmana přidal ještě Ondřej Hadrava: „První poločas jsme byli určitě lepší, měli jsem několik šancí, ovšem proměnili jsme pouze jednu. Po vstřelení druhé branky to už moc nebylo o fotbale, snažili jsme se soupeře do ničeho nepustit a pohlídat si výhru.“

Z kategorie U14 se za utkáním ohlédl Kryštof Král: „Utkání skončilo remízou, i když jsme mohli slavit i vítězství, jelikož jsme neproměnili několik šancí. Na druhou stranu jsme v závěru druhého poločasu čelili velkému tlaku soupeře a měli jsme i štěstí, takže je remíza vzhledem k poměrně vyrovnanému zápasu zasloužená.“