15.07.2024 | Tereza Hoffmannová

1.liga starších žákyň zná rozlosování na následující ročník

Teplická kategorie WU15 bude i pro příští rok součástí 1. ligy starších žákyň, již je tradičním každoročním účastníkem. Počet týmů konfrontujících se ve vzájemných zápasech bude opět 10. Mezi nimi nechybí ani náš klub FK Teplice. Po odehrání všech 18 kol v základní části bude následovat nadstavba, která bude rozdělená následovně: 1–4 o titul, kde se započítává skóre i body ze základní části, nadstavba dvoukolově a 5–10 o záchranu, kde se započítává skóre i body ze základní části, nadstavba jednokolově. První družstvo postupuje do finále o mistra republiky s prvním družstvem Moravy na jeden zápas a druhé družstvo postupuje do finále o 3. místo s druhým družstvem Moravy na jeden zápas. Tým umístěný po skončení soutěže na 10. místě sestupuje do 2. ligy starších žákyň Čechy.

Naše dívky odstartují svou soutěž s těžkým soupeřem z Českých Budějovic, kam odcestují ve středu 28.8. První domácí zápas je čeká hned následující víkend s ambiciózním Slovanem Liberec.

Odkaz na kompletní rozlosování 1. ligy starších žákyň najdete ZDE