30.04.2024 | Tereza Hoffmannová

Představení vize klubu a klubové koncepce

Ve čtvrtek 25.4. proběhlo v presscentru na Stínadlech představení vize klubu a klubové koncepce. Akce byla určena pro trenéry celého mládežnického úseku. Ředitel klubu Rudolf Řepka představil všem účastníkům nadcházející plány týkající se našeho klubu FK Teplice. Šéftrenér mládeže Marek Vait se věnoval klubové koncepci, která bude implementována do jednotlivých kategorií.

Šéftrenér mládeže Marek Vait se vyjádřil k představení klubové vize a koncepce: „Cílem tohoto setkání bylo prezentovat vizi a koncepci našeho klubu. Je zásadní, aby každý, kdo se podílí na výchově hráčů a pracuje pro klub, měl jasnou představu o našich cílech a směřování. Tento přístup je podobný tomu, jakým způsobem přistupujeme ke hře na hřišti – trenér nikdy neřekne hráčům, aby jen tak hráli bez cíle. Místo toho je nezbytné mít jasnou vizi, stanovené cíle a plán, jak jich dosáhnout, což nám umožní uspět jak na hřišti, tak mimo něj. Dále je důležité, aby se na koncepci výchovy podíleli všichni trenéři a tím ji převzali za vlastní. Stanovili jsme tři pilíře výchovy: zaměření na rozvoj hráče, komunikace a herní styl. Je klíčové, aby všichni mluvili stejným jazykem, vyznávali podobné hodnoty a na jejich základě vychovávali hráče nejen jako sportovce, ale také jako osobnosti pro běžný život. Co se týče koncepce, budeme ji aplikovat od sezóny 2024/2025. V nejbližších měsících budeme ladit představy o společném herním stylu.“